Kredki zamiast Mikołaja z czekolady...

  • dołączonych zdjęć

Świąteczna zbiórka artykułów szkolnych, zorganizowana przez Zespół Badawczy „Integracja” WNEiZ US, we współpracy z Kołem Naukowym Organizacji i Zarządzania „Inicjatywa”, na rzecz podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Szczecinie zakończyła się pełnym sukcesem!

rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Beneficjentami pomocy były dzieci i młodzież o umiarkowanym i znacznym upośledzeniu intelektualnym w wieku od 7 do 24 lat. Placówka zapewnia im edukację w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 31 i Gimnazjum Specjalnym nr 51 oraz Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy nr 1. Podopieczni angażują się również w działalność pozalekcyjną poprzez liczne koła zainteresowań.

Hasło akcji Kredki zamiast Mikołaja z czekolady miało podkreślić jak,
z wykorzystaniem niewielkich nakładów finansowych, można sprawić radość potrzebującym (cena czekoladowego Mikołaja równa jest wartości pudełka kredek ołówkowych) a może nawet zachęcić, w ramach adwentowego oczekiwania na Boże Narodzenie, do odmówienia sobie małych przyjemności,
w postaci odrobiny słodkości, na rzecz podarków dla dzieci…

Duże zaangażowanie – przede wszystkim młodzieży studenckiej – sprawiło, że dzieci
i młodzież ze SOSW nr 1 otrzymały artykuły których wciąż brakuje, a które są niezbędne podczas zajęć edukacyjno-terapeutycznych, rozwijania kreatywności w sekcjach, kołach zainteresowań (plastycznym czy teatralnym)tj. kredki, flamastry, plastelinę, farby, długopisy, bibułę, papier kolorowy, piórniki, teczki, zeszyty i przybory piśmiennicze. Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego z wielkim zaangażowaniem wsparli zbiórkę osobiście ale również wyszli z inicjatywą na zewnątrz propagując ją i pozyskując darczyńców m.in. wśród szczecińskich firm. Tego rodzaju akcje, co potwierdziło się i tym razem, są znakomitą okazją do wzmagania szczególnie w młodych ludziach odpowiedzialności, empatii i wrażliwości na drugiego człowieka, są niejako narzędziem budowania społeczeństwa obywatelskiego w świadomości tych, którzy będą wkrótce mieli duży wpływ na kondycję swojej Małej Ojczyzny.

Finał akcji miał miejsce 19. grudnia w Ośrodku przy ulicy Polickiej, podczas opłatkowej kolacji połączonej ze wspólnym kolędowaniem i zabawą. Uczestniczyli w niej studenci, przedstawiciele kadry akademickiej i szczecińskiego Teatru ABANOIA, członkowie ZB Integracja, KNOiZ Inicjatywa, a gospodarzami byli pracownicy i podopieczni Ośrodka.

Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez Panią Dyrektor Irenę Główczyńską, kadrę Ośrodka, rodziców podopiecznych ale przede wszystkim właśnie przez same dzieci i młodzież.  Dziękujemy za wspaniałą radosną atmosferę wprowadzającą w świąteczny nastrój.

Całoroczny | 2008-03-26 | administrator