Aktualności

Sortuj: alfabetycznie | od najnowszego

Ostatnie wydarzenia:

 1. Rekrutacja do X edycji Akademii Młodych
 2. Rekrutacja uczestników odbywać się będzie poprzez wypełnienie formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie internetowej www.integracja.szczecin.pl z zakładce Akademia Młodych tutaj
  Rejestracja potrwa od 1 do 18 września 2014r.

  W razie pytań proszę o kont

 3. Koferencja ,,Jak rozpocząć ścieżkę zawodową?"
 4. Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji IX edycji programu „Akademia Młodych” 2013/2014.

  Przewodnią myślą konferencji jest:,, Jak rozpocząć ścieżkę zawodową”.

  Termin: 31 marzec 2014 (poniedziałek), godz. 16.00

  Miejsce: Aula Stara im. Leona Babińskiego, Wy

 5. Studia podyplomowe - Mechanizmy funkcjonowania strefy euro
 6. Szanowni Państwo, informujemy że już ruszyła rekrutacja na V edycję Studiów Podyplomowych “Mechanizmy funkcjonowania strefy euro”. Studia są dofinansowane przez Narodowy Bank Polski. Studia realizuje Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług. Całkowity koszt uczestnictwa w Studiach wynosi tylko 300zł. Rekrutacja trwa do 29.11.2013r.
  Serdecznie zapraszamy.

  Projek

 7. Staże Prezesa NBP
 8. Narodowy Bank Polski – korzystając z najlepszych praktyk – rozpoczął pierwszą edycję programu płatnych staży. Wybitni absolwenci uczelni wyższych mają możliwość zdobycia do-świadczenia podczas rocznego stażu w cieszącej się największym prestiżem naukowym i zaufaniem społecznym instytucji finansowej w Polsce. Zgłoszenia do tegorocznej edycji można nadsyłać do 25 listop

 9. Zmodernizowane zabezpieczenia polskich banknotów
 10. Narodowy Bank Polski wprowadził zmoderni­zowane zabezpie­czenia banknotów powszechnego obiegu o nominałach 10, 20, 50 i 100 złotych. Trafią one do obiegu w kwietniu 2014 roku.

  Banknoty z nowoczesnymi zabezpieczeniami będą stopniowo trafiały do obiegu od kwietnia 2014 roku w ramach standardowych operacji zasilania banków w gotówkę oraz wycofywania banknotów zniszczonych lub

 11. Rozpoczęcie IX edycji Akademii Młodych
 12. W dniu 30 września na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania miała miejsce inauguracja IX edycji Akademii Młodych. Na Auli Nowej zgromadzili się władze szkół, nauczyciele, kadra akademicka, zaproszeni goście i przede wszystkim uczniowie szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy postanowili wziąć udział w programie.

  W trakcie uroczystości głos zabrali: Prodzi

 13. Inauguracja Akademii Młodych
 14. Uroczysta inauguracja Akademii Młodych odbędzie się 30 września 2013 roku (poniedziałek) o godz. 15.45 w Auli Nowej na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Mickiewicza 64. Serdecznie zapraszamy Władze Szkoły do udziału w tym wydarzeniu wraz z uczniami oraz nauczycielami. Będziemy wdzięczni za potwierdzenie swojej obecności.

  W razie p

 15. Rekrutacja do IX edycji Akademii Młodych
 16. Rekrutacja uczestników odbywać się będzie poprzez wypełnienie formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie internetowej www.integracja.szczecin.pl z zakładce Akademia Młodych tutaj.
  Rejestracja potrwa od 9 do 22 września 2013r.
  W razie pytań proszę o kontakt pod nr t

 17. Uroczyste zakończenie VIII edycji Akademii Młodych
 18. Dnia 20 maja 2013 roku, na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania odbyło się uroczyste zakończenie VIII edycji programu Akademia Młodych – Liderzy przyszłości.

  Było nam bardzo miło powitać zaproszonych gości wśród których byli: Prodziekan WNEiZ – prof. Jacek Batóg, członek zarządu Narodowego Banku Polskiego – prof. Eugeniusz

 19. Diagnoza dopasowania organizacyjnego - spotkanie FG 27 lutego
 20. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Forum Gryf, w trakcie którego zaprezentowane zostaną wyniki badania „Diagnoza dopasowania organizacyjnego” przeprowadzonego w ostatnich miesiącach wśród zachodniopomorskich przedsiębiorstw.

  Termin i miejsce: 27 luty 2013 r. godz. 18.00 w Auli Starej
  na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego
  przy u

 21. Spotkanie z prof. Koźmińskim 28 listopada
 22. Po wakacyjnej przerwie Forum Gryf powraca ze zdwojoną energią! Tuż po spotkaniu z Joanną Erbel 21 listopada zapraszamy na kolejne Forum, 28 listopada, którego gościem będzie prof. Andrzejem Koźmińskim, a które organizowane jest organizowane we współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim i Business Centre Club.

  Więcej informacji “tutaj”:

 23. Spotkanie Forum Gryf i Stowarzyszenia OFFicyna z Joanną Erbel 21 listopada
 24. Po długiej przerwie nadszedł czas na kolejne spotkanie Forum Gryf, współorganizowane ze stowarzyszeniem OFFicyna. Tym razem gościć będziemy Joannę Erbel, a tematyka listopadowego Forum to “Znaczenie kultury w procesie rozwoju społeczno-gospodarczym regionu”. Serdecznie zapraszamy już 21 listopada!

 25. Inauguracja Akademii Młodych 2012/2013
 26. W dniu 24 września na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania odbyła się inauguracja VIII edycji Akademii Młodych. Na Auli Starej zebrali się dyrektorzy, nauczyciele, kadra akademicka, zaproszeni goście i przede wszystkim uczniowie szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdecydowali się na udział w programie. Więcej informacji oraz zdjęcia Przedłużenie terminu zapisów do Akademii Młodych

  Ze względu na duże zainteresowanie i liczne zapytania, rekrutacja do Akademii Młodych uległa przedłużeniu do dnia 20 września 2012 roku. Formularz rejestracyjny znajduje się tutaj.

 27. Zapisy na VIII edycję Akademii Młodych już trwają!
 28. Serdecznie zapraszamy wszystkich licealistów z klas drugich i trzecich do udziału w kolejnej edycji programu. Formularz rejestracyjny znajduje się tutaj.

 29. Już 24 września ruszy kolejna edycja Akademii Młodych!

 30. To już VIII edycja Akademii Młodych, do udziału w której chcielibyśmy serdecznie zaprosić szczecińskich licealistów. Więcej informacji i formularz rejestracyjny tutaj.

 31. Czas na rozwój III edycja - przedłużenie terminu nadsyłania referatów
 32. Uprzejmie informujemy, że ze względu na częste prośby naukowców przedłużyliśmy termin nadsyłania referatów do 31 sierpnia. Serdecznie zapraszamy do nadsyłania prac.

 33. Niezależne teatry z całej Polski kolejny raz spotkają się- już wkrótce VI SOFFT 2012.
 34. Kilkadziesiąt spektakli w części konkursowej, pięć wyjątkowych prezentacji pozakonkursowych, elektryzująca noc z teatrami ognia, warsztaty, koncerty oraz cyrkowa gala finałowa – to wszystko już wkrótce w Szczecinie.
                            

 35. Serdecznie zapraszamy na III edycję konferencji Czas na rozwój

 36.                                                    

 37. Zakończenie VII edycji Akademii Młodych
 38. Dnia 28 maja 2012 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się uroczyste zakończenie VII edycji programu Akademia Młodych wraz z towarzyszącą mu konferencją.
                           

 39. 28.05.2012 Konferencja podsumowującą VII edycję programu „Akademia Młodych” 2011/2012.

 40. Serdecznie zapraszamy na konferencję podsumowującą VII edycję programu „Akademia Młodych” 2011/2012.

  Termin: 28 maja 2012 (poniedziałek), godz. 15.30

  Miejsce: Aula Stara im. Leona Babińskiego, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczeci

 41. 22.10.2011 Konferencja Akademii Młodych - "Młodzi-Papieżowi JP2. Jak możesz zostać dobrym liderem?"
 42. Szanowni Państwo!

  Serdecznie zapraszamy na konferencję organizowaną w ramach programu Akademia Młodych.

  Temat: Młodzi-Papieżowi JP2. Jak możesz zostać dobrym liderem?
  Termin: 22 października 2011 r. (sobota)
  Miejsce: Aula Stara Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Mickiewicza 64.

  Program:

  16.00 Wystąpie

 43. Innowacje kluczowym czynnikiem rozwoju gospodarczego
 44. Konferencja kończąca realizowany przez ponad 2 lata projekt Central Europe Research to Innovation Models odbyła się 28 czerwca na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

  Gospodarze spotkania – Fundacja Forum Gryf zaprosili na spotkanie dyr

 45. Innowacyjność jako czynnik rozwoju regionalnego

 46. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Forum Gryf nt. „Innowacyjność jako czynnik rozwoju regionalnego”, na którym gościć będziemy przedstawicieli z Austrii, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Węgier i Włoch. Spotkanie będzie podsumowaniem realizowanego przez Forum Gryf, przy

 47. Perspektywy rozwoju obszaru Starego Miasta
 48. Czy Stare Miasto powinno wrócić nad Odrę? Czy w obrębie Starego Miasta powinien być utrzymany ruch kołowy? Jaką funkcję użytkową powinno spełniać osiedle Stare Miasto? – nad tymi zagadnieniami toczyła się dyskusja podczas spotkania Forum Gryf 8 czerwca br. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US. Frekwencja pozytywnie zaskoczyła organizatorów spotkania, ale i rów

 49. Plac Orła Białego - miejsce integracji Szczecinian – teraźniejszość czy daleka przyszłość?
 50. Dyskusja nad zmianą funkcji pl. Orła Białego i zagospodarowaniem tego miejsca toczyła się 28 marca w Sali Kominkowej 13 Muz (dzięki uprzejmości dyrekcji Klubu). Organizatorzy spotkania, Forum Gryf oraz Akademia Sztuki w Szczecinie zaprosili do udziału w spotkaniu Prezesa Stowarzyszenia Forum Rewitalizacji, prof. Krzysztofa Skalskiego oraz Architekt Miasta – Ewę Nosek, którzy z r

 51. 2011.03.02 Spotkanie z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego

 52. Które działania stanowią priorytet w rozwoju naszego województwa na najbliższe lata? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszeli sympatycy i uczestnicy Forum Gryf podczas spotkania z udziałem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza w minioną środę na Wydziale

 53. O potencjale Pomorza Zachodniego i rozwoju regionalnym na Forum Gryf
 54. Które działania stanowią priorytet w rozwoju naszego województwa na najbliższe lata? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszeli sympatycy i uczestnicy Forum Gryf podczas spotkania z udziałem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza w minioną środę na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

  Marszałek swoje wystąpienie roz

 55. Jakie są oczekiwania mieszkańców Szczecina wobec Władz Miasta?
 56. Czy te oczekiwania pokrywają się z obecnymi planami Władz na kadencję 2010-2014?

  Odpowiedzi na kluczowe pytania na temat przyszłości Szczecina można było usłyszeć podczas spotkania organizowanego przez Forum Gryf oraz Business Centre Club w środę na Wydziale

 57. Forum Gryf na facebooku
 58. Jesteśmy już na facebooku!

  !

  Zapraszamy do odwiedzenia Forum Gryf na facebooku >>> kliknij tutaj

 59. Zbyt ciasno dla Boga?
 60. Dlaczego w obecnych czasach nie ma Boga w przestrzeni publicznej? Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawiali się zgromadzeni w grudniowy wieczór (15 grudnia br.) uczestnicy spotkania Forum Gryf. Spotkanie to miało szczególny charakter z dwóch powodów.

 61. Wigilia wolontariatu
 62. Zwyczajem stała się już Wigilia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Szczecinie. Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, członkowie Koła Naukowego „Inicjatywa” oraz Zespołu Badawczego „Integracja”, a także grupa teatralna Abanoia odwiedzili 14 grudnia 2010 roku

 63. Debata prezydencka
 64. Niebawem wszyscy szczecinianie staną przed trudnym wyborem: na którego z kandydatów na Prezydenta Miasta Szczecina oddać swój głos. Niewiele czasu pozostało, by zapoznać się z sylwetką każdego z siedmiu kandydatów

 65. Gry i zabawy
 66. W dniu 15 października 2010r. Zespół Badawczy “Integracja” wraz z aktywnymi studentami i uczestnikami “Akademii Młodych” organizował gry i zabawy dla dzieci ze świetlicy środowiskowej w Szkole Podstawowej nr 46 w Szczecinie.

 67. Sprawozdanie z konferencji
 68. W dniach 23-26 września 2010 roku w Połczynie Zdroju, odbyła się interdyscyplinarna konferencja Think Tank „Czas na rozwój. Człowiek, społeczność, organizacja” zorganizowana przez Zespół Badawczy „Integracja” działający przy Katedrze Organizacji i Zarządzania Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Fundację Forum Gryf. Celem spotkania

 69. Pierwsze spotkanie integracyjne VI edycji Akademii Młodych 2010/2011
 70. Dnia 11 września, około godziny 10, w piękny, sobotni poranek spotkaliśmy się na pętli tramwajowej linii 3 „Las Arkoński”. Mimo że przez ostatnie dni padało, pogoda nam dopisywała. Z miejsca zbiórki udaliśmy się razem w stronę wieży Quistorpa, której ruiny znajdują się na

 71. Konferencja "Czas na rozwój. Człowiek, społeczność, organizacja."
 72. Potencjał rozwoju wydaje się nieograniczony. Do niedawna, ziemia, praca i kapitał były powszechnie uznawane jako podstawowe zasoby przedsiębiorstw. Ich obecność, lub brak, warunkowały

 73. Gościmy Hiszpanów
 74. W okresie miedzy 28 czerwca, a 11 lipca 2010 roku mieliśmy przyjemność gościć Hiszpanów z Pamplony. Grupa wolontariuszy z północy Półwyspu Iberyjskiego pomagała przy budowie nowego ośrodka formacyjnego młodzieży w Szczecinie. Przedpołudniem był czas na pracę, popołudniu na integrację i zwiedzanie, a wieczorem na rozważania – zatem coś dla ciała umysłu i ducha.

  IV SOFFT 2010

  Odliczamy już dni do rozpoczęcia IV Salezjańskiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego. Tegoroczny SOFFT zapowiada się bardzo interesująco.

  Wydarzenie zostało objęte patronatami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Szczecina, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorskiego Kuratorium O

 75. Globalna etyka – jaka jest, a jaka być powinna?
 76. W środowe popołudnie, 12 maja, sympatycy Forum Gryf licznie przybyli na wykład kard. Javiera Lozano Barragána, Meksykanina, który od wielu lat – pomimo przejścia na emeryturę – ciągle pracuje w Watykanie. Jego rozważania na temat paradygmatów życia we współczesnym świecie został

 77. Konferencja w ramach Programu dla Europy Środkowej
 78. Regionalny Punkt Kontaktowy EWT w Urzędzie Marszałkowskim przy wsparciu merytorycznym Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zorganizował konferencję dla wnioskodawców w ramach Programu dla Europy Środkowej więcej

 79. Spotkanie z prezesem MODEHPOLMO Sp. z o.o
 80. 4 maja 2010 r. z inicjatywy naszego promotora Pana prof. US dr hab. inż. Alberta Lozano-Platonoff, udaliśmy się grupą seminaryjną wraz z Panem Rafałem Rakiem do siedziby spółki Modehpolmo. Celem naszej wizyty w firmie była rozmowa z jej prezesem – Mirosławem Łukomskim

 81. Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Kamiński - żegnamy Cię Dobry Pasterzu!

 82. W sobotę, pierwszego maja br. umarł Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Kamiński. Przez 11 lat był związany z naszą zachodniopomorską ziemią.

  Miałem okazję (ogromny dar) poznać go blisko i dlatego czuję, że moim obowiązkiem jest napisać o nim. Poznałem Księdza Arcybiskupa

 83. Zmiana terminu kwietniowego Forum Gryf
 84. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  Ze względu na tragiczny wypadek pod Smoleńskiem spotkanie Forum Gryf zaplanowane na dzień 14 kwietnia zostało przełożone na środę 28 kwietnia br, godz. 18.30. Miejsce spotkania – Aula Stara Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego – pozostaje bez zmian.

 85. O priorytetach Szczecin ESK 2016 na Forum Gryf

 86. Dnia 10 marca odbyło się spotkanie Forum Gryf poświęcone staraniom Szczecina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Gazetą Wyborczą Szczecin. Gośćmi specjalnymi byli dyrektor Marek Sztark

 87. Spotkanie z dyrektorem finansowym PŻM
 88. Zajęcia seminaryjne, odbywające się w dniu kobiet – 8 marca, dla części studentów o specjalności kształtowanie menedżera, miały znacznie inny przebieg niż typowe, teoretyczne seminarium. Stało sie tak gdyż mieliśmy okazję na rozmowę z dyrektorem finansowym Polskiej Żeglugi Morskiej

 89. O Aktualizacji Startegii Rozwoju Miasta na Forum Gryf
 90. rrrrrrrrrrrrrr

  Gospodarzami pierwszego spotkania eksperckiego w ramach prac nad Aktualizacją Strategii Rozwoju Szczecina byli przedstawiciele Forum Gryf. Warsztaty odbyły się 23 lutego i miały burzliwy przebieg. Wielu zaproszonych gości podkreślało fakt, iż strategia

 91. Wiedeńskie spotkanie partnerów projektu CERIM
 92. 11 lutego 2010 r. w Wiedniu odbyło się kolejne spotkanie komitetu sterującego projektu Central Europe Research to Innovation Models realizowanego w ramach programu Interreg IV Central Europe. Forum Gryf jest partnerem projektu, który zakłada

 93. Zaproszenie na spotkania Forum Gryf
 94. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  Forum Gryf zaprasza na najbliższe spotkania poświęcone
  Aktualizacji Strategii Rozwoju Szczecina do 2025 r.
  oraz Europejskiej Stolicy Kultury 2016

  Gościem specjalnym pierwszego spotkania będzie prof. Dariusz Zarzecki,Świąteczne spotkanie z dziećmi

  W dniu 18 grudnia 2009 członkowie Zespołu Badawczego “Integracja”,Teatr “Abanoia” oraz studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zorganizowali spotkanie świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Szczecinie. Dzieci poznały historię Kaina i Abla oraz Arki Noego

 95. W odwiedzinach w SOSW nr 1 w Szczecinie
 96. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  W piątek 20 listopada odwiedziliśmy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

 97. Zakończyliśmy I etap spotkań z cyklu "Czas na rozwój zachodniopomorskich przedsiębiorstw"
 98. Spotkaniem „Zabezpieczenie przed ryzykiem kursowym i ryzykiem zmiany stóp procentowych” zakończyliśmy pierwszy cykl spotkań w ramach projektu “Czas na rozwój zachodniopomorskich przedsiębiorstw”. Cieszymy się bardzo, że udało nam się przeprowadzić projekt, który zgromadził tak wiele firm z naszego województwa i zaowocował szeregiem publikacji medialnych.

 99. Współpraca na rzecz Stoczni
 100. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  Analizując bardzo istotny dla Regionu problem likwidacji Stoczni dostrzegamy możliwości korzystnego rozwiązania sprawy, jednak wymaga to zaangażowania i współpracy wielu osób, zwłaszcza przedsiębiorców…

 101. Na rzecz społeczności lokalnej
 102. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  W sobotę – 31 stycznia – pośredniczyliśmy w przekazaniu m.in. dużej ilości pościeli, materaców oraz naczyń stołowych. Wszystkie rzeczy trafiły do zaprzyjaźnionego ośrodka szkolno-wychowawczego oraz do schroniska dla bezdomnych mężczyzn

 103. Studia Podyplomowe Zarządzanie Organizacją Społeczną
 104. Studia Podyplomowe Zarządzanie Organizacją Społeczną Studia podyplomowe Zarządzanie organizacją społeczną zostały utworzone
  w odpowiedzi na potrzeby liderów społecznych zainteresowanych pogłębianiem wiedzy oraz nabyciem nowych umiejętności pozwalających lepiej oraz w sposób bardziej profesjonalny rozwijać swoją działalność na rzecz dobra wspólnego.

 105. Praktyczne Przypadki Zarządzania - plan na wtorek, 28 października
 106. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  Nastąpiła zmiana w programie wykładów w ramach przedmiotu do wyboru Praktyczne Przypadki Zarządzania. W następny wtorek, tj. 28 października, odwiedzimy firmę ASPROD. Natomiast spotkanie z Panem Tomaszem Partyką, Prezesem Sonion

 107. Praktyczne Przypadki Zarządzania - case study Co z tą firmą?
 108. Materiał na wtorkowe – 21 października – zajęcia z prof. Alberto Lozano Platonoff z przedmiotu do wyboru Praktyczne Przypadki Zarządzania.

 109. Co dalej z tą Stocznią? Rozmowa z prof. Alberto Lozano
 110. TVP3, Kronika (11.07.2008)

  Nowy, poprawiony projekt ratowania Stoczni Szczecińskiej przez trzech inwestorów (Montostal Chojnice, norweska stocznia Ulstein oraz inwestor określany jako Grupa Kapitałowa) chcących prywatyzować firmę trafi 14 lipca do Brukseli. Tam ma zapaść decyzja dotycząca ewentualnego zwrotu pomocy publicznej, co oznacza dla Stoczni upadłość.

  Diagnoza kultury organizacyjnej przedsiębiorstw rozpoczęta!

  Zespół Badawczy „Integracja” realizuje projekt badawczy pt. Diagnoza kultury organizacyjnej w przedsiębiorstwach, który swym zasięgiem obejmuje firmy z województwa zachodniopomorskiego. Jego celem jest diagnoza kultury organizacyjnej przedsiębiorstw, stanowiącej pewnego rodzaju grunt dla budowy przewagi konkurencyjnej opartej na wiedzy i innowacjach.

 111. Identyfikacja oczekiwań zachodniopomorskich przedsiębiorców związanych z działaniami administracji lokalnej i rządowej
 112. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  Poprzez inicjatywę o nazwie “Identyfikacja oczekiwań przedsiębiorców” dążymy do rozpoznania potrzeb zachodniopomorskich podmiotów gospodarczych związanych z działaniami podejmowanymi przez administrację lokalną i regionalną.

  The Foresight Laboratory of Europe - podsumowanie projektu

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  Fundacja Forum GRYF, w ramach 6 Programu Ramowego, uczestniczyła w realizacji przedsięwzięcia „The Foresight Laboratory of Europe” („Foresight Lab”)

 113. Wrocławskie Innowacje
 114. Jakie możliwości daje przedsiębiorcom i naukowcom Inicjatywa Technologiczna mówił podczas Konferencji “Innowacja – Przedsięwzięcie Na Miarę Twojej Firmy” dr hab. inż. Alberto Lozano Platonoff z Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Do spotkania ponad 250 przedstawicieli środowisk nauki, biznesu i otoczenia biznesu doszło 29 maja 2007 r

 115. Kluczowe spotkanie
 116. rrrrrrrrrrrr

  Dnia 18 marca br. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące przedsięwzięcia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inicjatywa Technologiczna I”. W spotkaniu, które poprowadził Leszek Grabarczyk – zastępca Dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju Ministerstwa wzięło udział ponad 200 osób

 117. Gdyńska Inicjatywa
 118. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  Podczas drugiego Pomorskiego Forum Przedsiębiorczości w Gdyni, które odbyło się 29 marca br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, dr hab. inż. Alberto Lozano-Platonoff zaprezentował główne założenia przedsięwzięcia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. “Inicjatywa Technologiczna”.

 119. Przyszłość to innowacje
 120. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  Wyzwolenie potencjału gospodarczego naszego regionu zależy w dużej mierze od wykorzystania innowacyjnych technologii. To jeden z głównych wniosków do jakiego doszli uczestnicy spotkania Forum Gryf, które odbyło się we wtorek 16 stycznia br. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

 121. We call for leaders!
 122. rrrrrrrrrr

  Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Uniwersytetu Szczecińskiego ,,Integracja” we współpracy i pod kierunkiem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podjęło się realizacji pilotażowego projektu Call for Leaders będącego przygotowaniem do wdrożenia przedsięwzięcia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ,,Inicjatywa Technologiczna”.